Jokūbo glėbys

JOKŪBO GLĖBYS

Kaip pamilti savo gyvenimo istoriją

Nėra žmogaus, kuris nebūtų sužeistas. O taip yra dėl labai paprastos priežasties – net ir giliai mylintis asmuo karts nuo karto sužeidžia, net to nenorėdamas. Tai siejasi su mūsų lūkesčiais ir troškimais, kurie ne visuomet mūsų pusėje.

Atsigręžęs į savo gyvenimo istoriją gali joje pamatyti priešą, su kuriuo neįmanoma susikalbėti, kuris ir toliau skaudina ir nuolat veikia Tavo šiandieną. Ar įmanoma pamilti praeitį? Ar gali liautis bijoti savo paties istorijos kuri, rodos, tokia nepriimtina? Kaip galima susitaikyti su įvykiais, kurių taip bijai? Ar giliai skaudanti žaizda gali tapti vieta… palaiminimui?


Slėpdamiesi ar bėgdami nuo savo pačių praeities niekada neateisime ten, kur mūsų laukia Dievas. Tavo istorija – ne prakeiksmas, bet tai suprasi tik žvelgdamas į ją iš tinkamos perspektyvos, kuri nėra kupina baimės, pykčio ir įsiskaudinimo jausmų.

Sekdami bibliniu pasakojimu apie Juozapą iš Egipto pamatysime, ką Viešpats paruošė kiekvienam iš mūsų asmeninėje istorijoje. Kviečiame Tave į žavinčią kelionę per Dievo planus, visiškai perkeičiančius gyvenimą – kartais tiesiog aukštyn kojomis – bet, kaip pasirodo, tik tuomet gyvenimas tampa kupinas ramybės ir šviesos. „Jokūbo glėbys“ – tai vieta, kur gali atrasti ramybę, nebėgdamas nuo savo praeities.

Rekolekcijos Vyks Vilniuje, Pranciškonų Vienuolyne (Pranciškonų G. 1);
Rugsėjo 25 – 27 d.


INFORMACJA IR REGISTRACIJA

Penkt. 18.00 – 20.30, Šešt. 9.30 – 18.00, Sekm. 9.30-14.00
Rekolekcijos vyks lenkų kalba ir bus verčiamos į lietuvių kalbą.
Dalyvio auka– 30 Eurų

Tel. 8 647 32833, E-Mail: Info@vilniauskdc.eu

Rekolekcijas ves t. MATEUSZ STACHOWSKI OFM Conv – pranciškonų vienuolyno Ostrudoje (Lenkija) sielovadininkas, Šv. Maksimiljono Kolbės provincijos Gdanske spaudos atstovas, pranciškonų internetinės televizijos „Franciszkanie TV“ kūrėjas, nuo 2013 m. – egzorcistas, tarnaujantis Vilniuje ir Varmijos arkivyskupijoje.

REKOLEKCIJŲ PLANAS
Penktadienis
18.00 – Registracija
18.30 – Sveikinimas ir įvadas į rekolekcijas
18.45 – Malda. I katechezė
19.30 – Šv. Mišios
20.30 – Pabaiga
Šeštadienis
9.30 – Švč. Sakramento adoracija (koplyčioje)
10.00 – II katechezė
11.15 – Pertrauka
11.30 – III katechezė
13.00 – Pertrauka pietums
14.30 – Šv. Mišios
15.30 – IV katechezė
16.15 – Pertrauka
16.30 – V katechezė
17.15 – Adoracija ir šlovinimas (koplyčioje)
18.00 – Pabaiga
Sekmadienis
9.30 – Švč. Sakramento adoracija (koplyčioje)
10.00 – VI katechezė
11.00 – Pertrauka
11.30 – Dalinimasis – liudijimai
13.00 – Šv. Mišios
14.00 – Pabaiga

RAMIONA JAKUBA

czyli jak pokochać historię swojego życia

Nie ma człowieka, który nie byłby zraniony. A to z bardzo prostej przyczyny – nawet osoba, która głęboko kocha od czasu do czasu rani, choćby tego nie chciała. Związane jest to z naszymi oczekiwaniami, pragnieniami, które nie zawsze są po naszej stronie.

I stąd, patrząc wstecz, na własną historię życia, można zobaczyć w niej wroga, z którym nie da się porozumieć, ale który nadal rani i wciąż wpływa na nasze „dzisiaj”. Czy da się pokochać przeszłość? Czy możesz przestać bać się własnej historii, która wydaje się nie do przyjęcia? Jak można pogodzić się z wydarzeniami, których się boisz? Czy to, co głęboko rani, może okazać się miejscem błogosławieństwa?

Chowając się lub uciekając przed własną przeszłością, nigdy nie dojdziemy do miejsca, gdzie czeka na nas Pan Bóg. Twoja historia nie jest przekleństwem, ale zobaczyć to możesz dopiero patrząc na nią z odpowiedniej perspektywy, którą na pewno nie jest strach, gniew czy poczucie krzywdy.

Na przykładzie biblijnej historii Józefa egipskiego zobaczymy co Pan Bóg przygotował dla każdego z nas w naszych historiach. Zapraszamy Cię na fascynującą wędrówkę przez plany Boże, które całkowicie zmieniają życie, wywracając je do góry nogami, ale – jak się okazuje – dopiero wtedy jest ono pełne pokoju i światła. “Ramiona Jakuba” – to miejsce, gdzie można odkryć pokój, bez uciekania przed własną przeszłością.