Pamatyti Nematomąjį

PAMATYTI NEMATOMĄJĮ

Kaip sutikti Dievą kasdienybėje

(rekolekcijos apie šv. Pranciškų Asyžietį)

Ar tai įmanoma – pamatyti Nematomąjį, patirti Jo buvimą, praktiškai išgyventi Jo meilę? Žinoma! Kitaip mūsų tikėjimas tebūtų nuobodžių taisyklių rinkinys, kurių laikytis sudomintų nedaug ką. Rekolekcijos „Pamatyti Nematomąjį: kaip sutikti Dievą kasdienybėje“ turėtų padėti Tau atrasti Viešpatį tokiose vietose ir akimirkose, kurios atrodo visiškai apleistos Jo buvimo. Mūsų vadovas bus dvasios meistras – šventasis Pranciškus iš Asyžiaus.

Šventasis Pranciškus – vienas labiausiai žinomų šventųjų.

Šventasis Pranciškus – vienas mažiausiai žinomų šventųjų.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo priešingai, šie du sakiniai vienas kitam neprieštarauja. Apie šv. Pranciškų yra girdėję bemaž visi: tikintys ir netikintys, krikščionys ir nekrikščionys, kultūros žmonės, aplinkosaugininkai, muzikantai, vaikai, įsimylėjėliai. Ar tai tas šventasis, kuris šypsodamasis bėga po pievas ir šlovina Viešpatį gėlėse, paukščiuose, saulėje? Taip – ne tas.

Nors bėgioti juokiantis po Umbrijos slėnius nieko blogo, vis dėlto Asyžiaus Vargšo (kaip vadiname šv. Pranciškų) paveikslas yra toks nepilnas, kad smarkiai užtemdo tai, koks jis buvo iš tikrųjų. Tai kaip pasakyti žmogui, niekada nebuvusiam Lietuvoje, kad Lietuva – šalis tarp Latvijos ir Lenkijos. Tai nėra netiesa, bet ir nėra informacija, kuri apie mūsų tėvynę svarbiausia.

Kviečiame visus, norinčius išmokti matyti Jėzų ten, kur mažai kas Jo tikisi.

Rekolekcijos vyks Vilniuje, Pranciškonų vienuolyne (Pranciškonų g. 1);
Lapkričio 11-13 d.


INFORMACJA IR REGISTRACIJA

Penkt. 18.00 – 20.30, Šešt. 9.30 – 18.00, Sekm. 9.30-14.00
Rekolekcijos vyks lenkų kalba ir bus verčiamos į lietuvių kalbą.
Dalyvio auka– 30 Eurų

Tel. 8 647 32833, E-Mail: Info@vilniauskdc.eu

Rekolekcijas ves t. MATEUSZ STACHOWSKI OFM Conv – pranciškonų vienuolyno Ostrudoje (Lenkija) sielovadininkas, Šv. Maksimiljono Kolbės provincijos Gdanske spaudos atstovas, pranciškonų internetinės televizijos „Franciszkanie TV“ kūrėjas, nuo 2013 m. – egzorcistas, tarnaujantis Vilniuje ir Varmijos arkivyskupijoje.

REKOLEKCIJŲ PLANAS

Penktadienis

18.00 – Registracija
18.30 – Sveikinimas ir įvadas į rekolekcijas
18.45 – Malda. I katechezė
19.30 – Šv. Mišios
20.30 – Pabaiga

Šeštadienis

9.30 – Švč. Sakramento adoracija (koplyčioje)
10.00 – II katechezė
11.15 – Pertrauka
11.30 – III katechezė
13.00 – Pertrauka pietums
14.30 – Šv. Mišios
15.30 – IV katechezė
16.15 – Pertrauka
16.30 – V katechezė
17.15 – Adoracija ir šlovinimas (koplyčioje)
18.00 – Pabaiga

Sekmadienis

9.30 – Švč. Sakramento adoracija (koplyčioje)
10.00 – VI katechezė
11.00 – Pertrauka
11.30 – Dalinimasis – liudijimai
13.00 – Šv. Mišios
14.00 – Pabaiga
(plano detalės gali keistis)

 


ZOBACZYĆ NIEWIDZIALNEGO

Jak spotkać Boga w codzienności (rekolekcje o św. Franciszku z Asyżu).

 

Czy jest możliwe zobaczyć Niewidzialnego, dostrzec Jego obecność, doświadczyć Jego miłości w praktyce? Oczywiście! Inaczej nasza wiara byłaby tylko zbiorem nudnych przepisów, których zachowanie mało kogo by interesowało. Rekolekcje  „Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codzienności” mają pomóc Ci odkrywać Boga w miejscach i momentach, które zdają się być całkowicie pozbawione Jego obecności. Przewodnikiem będzie dla nas mistrz duchowości – św. Franciszek z Asyżu.

Święty Franciszek to jeden z najbardziej znanych świętych.

Święty Franciszek to jeden z najmniej znanych świętych.

Wbrew pozorom te dwa zdania nie są sprzeczne ze sobą. O świętym Franciszku słyszeli niemal wszyscy: wierzący i niewierzący, chrześcijanie i niechrześcijanie, ludzie kultury, ekolodzy, muzycy, dzieci, zakochani. To ten święty, który z uśmiechem biega po łąkach i chwali Pana Boga w kwiatach, w ptakach, w słońcu? Tak, to nie ten.

Choć w bieganiu ze śmiechem po umbryjskich dolinach nie ma nic złego, to jednak taki obraz Biedaczyny z Asyżu (jak nazywamy św. Franciszka) jest na tyle niepełny, że mocno zaciemnia to, jakim był naprawdę. To tak, jakby komuś, kto nigdy nie słyszał o Litwie powiedzieć, że to kraj między Łotwą a Polską. Nie jest to nieprawda, ale nie jest to też informacja, która jest o naszej Ojczyźnie najważniejsza.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się widzieć Jezusa tam, gdzie mało kto się Go spodziewa.